İklimlendirme sistemleri, rutin bir temizlik ve bakım işlemine ihtiyaç duyar. Klima bakımı ve temizliği oldukça önemlidir, çünkü hem performansı etkiler hem de klimanın ömrünü uzatır. Bazen klima bakımı sayesinde klimadaki arıza fark edilir ve büyümeden önüne geçilir. Sadece bu bile klimanıza düzenli bakım yaptırmanız için geçerli bir sebep. Klimalar iç ve dış ünitelerdeki hava filtreleriyle çalışır. Hava filtresi mekândaki toz partiküllerini güçlü şekilde emer. Filtreleri incelediğinizde tozu ve kiri görebilirsiniz. Mersin klima bakım hizmetleri veren firmamız, yıl boyunca tüm klima marka ve modellerine bakım, temizlik, montaj gibi klima servisi desteği sunuyor.

mersin klima bakım servisi

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Ev, ofis, kafe, restoran ve daha birçok yerde kullanılan klimaların periyodik bakımdan geçmesi önerilir. Peki, klima bakımı nasıl yapılır? İşte klima bakımının ayrıntıları;

Erciyes mersin klima servisi personelimiz, klima bakımınızı yapmadan önce elektrik akımını kontrol eder. Klima bakımında odak nokta filtrelerdir. Filtreler hava sirkülasyonu esnasında çok fazla toz, kir çeker ve bir noktada aşırı kirlendiği için performans düşüşü yaşar. Filtre temizliği için filtreler yerinden sökülür, yıkanır. Klima filtre temizliği kapsamında hava emiş filtrelerinin durumu kontrol edilir ve temizlenir.

İç ve dış ünite bakımı ayrı ayrı yapılır. Filtre temizliği yapıldıktan sonra dış ünitedeki elektrik akımı kontrol edilir. Basınç ölçümü gerçekleştirilir. Bakır borular kontrol edilir, deformasyon ya da elektrik kaçağının olup olmadığına bakılır. Bakır borularda zamanla ezilme görülebilir. Bakım yapılırken gerek duyulması halinde bakır borunun onarımı gerçekleştirilir.

Bakım yapılırken klima genel olarak kontrol edilir. Kontrollerde malzeme değişimi, onarımı söz konusuysa servis hizmeti sağlayacak olan teknik ekip gerekli müdahaleyi yapar.

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Klimanızı taktırdıktan sonra hiç bakım yaptırmamanız sadece klima performansınızın düşmesine sebep olmaz, klimanızın arızalanmasına da neden olur. Diğer yandan ise tasarruflu klima deneyiminden uzaklaşır, klimanızın ömrünü olumsuz etkilersiniz. Ekonomik bir bakım ücreti ödemek yerine zamansız klima tamir masrafı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Klimanızın bakımıyla aslında klimanızın çok yönlü kontrolünü gerçekleştirmiş olursunuz. Bu nedenle klima temizliği ve bakımı yapmayı ihmal etmeyin. Özellikle klima bakımı mersin ve benzeri sıklıkla kullanılan şehirler için son derece önemlidir.

Klima Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klima bakımında dikkat edilmesi gereken hassas noktalar şöyledir;

  • Klima hava filtresini doğal kurumaya bırakmak gerekir, güneşe doğrudan maruz kalmamalıdır. Filtre tamamen kuru olmalıdır, nemli olmadığına dikkat edilmelidir.
  • Klima bakımında ve temizliğinde fan, filtre, elektrik bağlantıları özenle kontrol edilerek temizlenmelidir.
  • Klimanın tasarruflu ve sistemli çalışmasında evapatör parçası önemli yer tutar. Bakım sırasında bu bölümün basınçlı suyla derinlemesine temizlenmesine çok dikkat edilmelidir.
  • Bakım yapılırken klimanın fanları, klima tesisat ve elektrik tesisatı kontrolden geçirilmelidir.

Klima bakım servisi kapsamlı ve özenli hizmet vermek gerektiren bir konudur. Evinizde bizzat yapacağınız bakım yetersiz kalabilir, klimanın hassas parçalarına zarar verebilirsiniz. Bu nedenle yıllık klima bakımınız için lütfen teknik servise ulaşarak randevu alınız.

mersin klima bakımı

Mersin Klima Bakımı Çalışma Bölgelerimiz

Mersin klima bakım servisi olarak tüm şehirde faaliyet gösteriyoruz. Firmamız Erciyes Klima; klima montajı, temizliği, bakımı, tamiri ve klimaya dair tüm konularda bölge ayrımı yapmadan hizmet vermeyi firma politikası haline getirdi. Mersin klima tamiri, bakımı için başlıca servis bölgelerimiz ise şöyledir;

Mezitli Klima Bakım

Kalabalık nüfusuyla dikkat çeken Mezitli, tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği ilçelerden biri olarak yaz döneminde ekstra klima kullanımına sahip. Servisimiz, Mezitli klima bakım hizmetleriyle hızlı ve uygun çözümler sunuyor.

Yenişehir Klima Bakım

Pozcu, Kushimoto başta olmak üzere tüm Yenişehir ilçesine Erciyes Klima olarak klima bakım hizmetleri veriyoruz. Firmamızın deneyimli personelleri sayesinde sezon ne kadar yoğun olursa olsun zaman kaybetmenize sebep olmuyor, kısa sürede klimanızın bakımını gerçekleştiriyoruz.

Akdeniz Klima Bakım

Mersin’in temposu yüksek, kalabalık yerleşim ve çalışma bölgelerinden biri kabul edilen Akdeniz, klima servisimizin faaliyet gösterdiği bir alan. Akdeniz klima bakım hizmetlerinde profesyonel ve hızlı hizmetler veriyor, her talebe yetişiyoruz.

Hangi Marka Klimaların Bakımını Yapıyoruz?

Mersin’de klima bakım onarım hizmeti verdiğimiz markalar şöyledir;

Arçelik Klima Bakımı

arçelik klima bakımı

Dünyaya açılan beyaz eşya markalarından biri olan Arçelik; splint, multi splint, inverter klimalarıyla çok geniş bir müşteri portföyüne sahip. Enerji tasarruflu, yüksek performanslı, şık ve işlevsel Arçelik klimaları sıklıkla tercih ediliyor. Sizler de Arçelik klima modellerinden kullanıyorsanız eğer duvar ya da salon tipi klima bakım ihtiyacınız için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alabilir, uygun fiyatlarla hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bosch Klima Bakımı

bosch klima bakımıAlman klasmanını yansıtan Bosch markası, ülkemizde kalitesiyle öne çıkan markalardan kabul ediliyor. Beyaz eşya tasarımında incelikli hareket eden Bosch, klima modelleriyle üstün performans sunuyor. Firmamız, Mersinliler için Bosch klima bakımını gerçekleştiriyor. 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu alarak klimanızın bakım ve onarımını uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

Daikin Klima Bakımı

daikin klima bakımıJaponya’nın teknolojideki başarısını gözler önüne seren Daikin markası, Türkiye’de kısa sürede etkili bir kitleye ulaştı. Daikin klimalarındaki gelişmiş teknoloji altyapısı, klimanın dört mevsim tam kapasite çalışmasını sağlıyor. Daikin klimalarının yüksek performansını sürdürmesi için rutin bakıma ihtiyacı var. Servisimiz, Daikin klima bakımıyla bu performansı destekliyor. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu oluşturarak klimanızın bakımını yaptırabilirsiniz.

Baymak Klima Bakımı

baymak klima bakımıEv ve salon tipi klima modelleriyle fonksiyonel iklimlendirme sistemi sunan Baymak, kullanıcıların klimalardan yüksek performansta yararlanması için düzenli bakım ve temizlik öneriyor. Firmamız Erciyes Klima, Baymak klima bakımıyla ilgili kapsamlı hizmet veriyor. 0532 692 76 90 iletişim hattımızdan randevu oluşturarak klima bakım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Vestel Klima Bakımı

vestel klima bakımıYurtdışına açılan markalarımızdan Vestel, beyaz eşya kalitesiyle adından söz ettiriyor. Vestel klima modellerinde üstün teknolojiyi görmek mümkün. Vestel klima kullanıcıları Mersin’in bunaltıcı yaz sıcaklarında ve serin kış döneminde konforlu bir yaşam sürüyor. Bu konforun devam etmesi için klimanıza düzenli bakım yaptırmalısınız. 0532 692 76 90 iletişim hattımızdan randevu oluşturarak Vestel klimalarınızın bakım ve temizliğini yaptırabilirsiniz.

İklimsa Klima Bakımı

iklimsa klima bakımıEnerji verimliliği ve gelişmiş altyapısıyla İklimsa klimaları sadece ülkemizde değil dünya genelinde kullanılıyor. İklimsa klimalarını dört mevsim kullanabilmek için periyodik bakımdan geçirmelisiniz. Firmamızı 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan arayarak randevu oluşturabilir, İklimsa klima bakım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Samsung Klima Bakımı

samsung klima bakımı
Güney Kore’den dünyaya açılan markalardan biri olan Samsung, teknolojideki başarısını bir kez daha klima modelleriyle ispatlıyor. Samsung klima modellerindeki şık tasarım, yüksek performans, enerji verimliliği, kaliteli işleyiş kullanıcıların memnuniyetini topluyor. Bu memnuniyetin devam etmesi için klimanıza yılda iki kez bakım yaptırmalısınız. Firmamızın Samsung klima bakım hizmetinden yararlanmak için 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu alabilirsiniz.

Demirdöküm Klima Bakımı

demirdöküm klima bakımı
Türk markası Demirdöküm, rakiplerinden geri kalmıyor ve çevre dostu, enerji tasarruflu, şık, işlevsel klimalar tasarlıyor. Demirdöküm klima kullanıcıları, klimalarının performansından memnun kalıyor. Firmamız, Demirdöküm klima bakım hizmetleriyle sizlere kaliteli, uzun ömürlü klima deneyimi sunuyor. 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan bizi arayarak klima bakım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

LG Klima Bakımı

lg klima bakımı

Ülkemizde faaliyet gösteren bir diğer Güney Kore markası LG, dört mevsim klima keyfi yaşayabileceğiniz kaliteli modeller üretiyor. LG kalitesinden yararlandığınız bir klimanız varsa ve klimanızın tam performansla uzun yıllar çalışmasını istiyorsanız yılda iki kez bakım yaptırmalısınız. LG klima bakım hizmetlerimizden yararlanmak için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alabilir, uygun fiyata klimanıza bakım yaptırabilirsiniz.

ECA Klima Bakımı

eca klima bakımıGelişmiş teknolojiyi bünyesinde barındıran ve beklentileri karşılayan klima modelleri üreten ECA, gün geçtikçe kitlesini genişletiyor. ECA klima bakım hizmeti veren firmamız, klimalarınızın yüksek performansta çalışmasına yardımcı oluyor, klima ömrünü olumlu yönde etkiliyor. Firmamızın klima bakım ve diğer hizmetlerinden yararlanmak için 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu alabilirsiniz.

Klima Bakımı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Mersin klima bakım, onarım, montaj servisi olarak merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtladık.

Klima bakımı ücretli mi?

Evet. Bakım aynı zamanda temizlik ve cihaz kontrolü anlamına geldiğinden ücrete tabidir. Ancak klima bakım ücreti son derece cüzi seviyelerdedir.

Klima bakımı kaç lira?

Klima bakımı fiyatları hakkında net bir rakam vermemiz yanıltıcı olabilir. Klimanın markası, modeli, olası sorunları fiyatlandırmayı etkiliyor. Net bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin. %100 müşteri memnuniyetini misyon edinmiş firmamız her zaman en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmayı hedefliyor.

Klima bakımı nasıl yapılır?

Klima bakımında filtreler, elektrik tesisatı, voltaj, boru izolasyonu, klima motoru, klima aksamları kontrol edilir. Filtreler temizlenir, klima aksamları kontrol edilir, onarım gerektiren aksam ya da sistemler onarılır, elektrik akımına bakılır.

Klima bakımı kaç saat sürer?

Klima bakımı tecrübeli servis personelimiz sayesinde kısa sürede tamamlanır. Vakit kaybı yaşamadan ortalama bir saatte klimanızın rutin bakımını yaptırabilirsiniz.

Klima bakımı garanti kapsamına girer mi?

Bakım çalışması garanti kapsamına dâhil edilmez. Ancak markaların bu konudaki hizmetleri farklılık gösterebilir.

Klima bakımı kaç yılda bir yapılır?

Her yıl yapılmalıdır. Klimanızdan tam performans almak için bir kez yaz, bir kez de kış olmak üzere yılda iki kez bakım yaptırmalısınız.

Klima iç ünite bakımı nasıl yapılır?

Klimanın iç ünite bakımında filtreler ön planda yer alır. Filtrelerin hava emiş gücündeki performansın iyileşmesi için detaylı temizlik yapılır. İç ünitedeki kablolar ve elektrik tesisat kısmı kontrol edilir.

Klima Temizliği ile Klima Bakımı Aynı mı?

Hayır. Klima temizliği iç ve dış ünitenin temizlenmesi gereken ekipmanlarının temizlenmesi anlamına gelir ve sezon sonlarında düzenli yapılması gerekir. Klima bakımı ise stabil çalışmasına devam edebilmesi için yapılması gerekli çalışmalardır ve klima türüne ve markasına göre bakım düzeni farklılaşır.

Klima bakımı ne zaman yapılır?

Yılda iki kez bakımı yaptırılmasını öneriyoruz. Mevsim geçişlerinde bakım yaptırmanız, klima performansını olumlu etkiler, daha temiz bir hava akışına sahip olmanızı sağlar.