Beyaz eşya kategorisinde bulunan iklimlendirme sistemleri, çok fazla marka ve model çeşitliliğiyle satışa sunuluyor. İklimlendirme sistemleri ısıtma ve soğutmada etkili bir performans sunması amacıyla geliştiriliyor. Genellikle yaz döneminde yoğun kullanılan soğutucu sistemler, çok yönlü bir araştırma neticesinde tercih edilmelidir. Aksi halde kısa sürede performansta düşüş yaşanabilir. Mersin, ısıtma ve soğutma sistemlerini yıl boyunca çok yoğun kullanıyor.

Hafif geçen kış döneminde konforlu ve pratik olduğu için bunaltıcı geçen yaz döneminde ise ferahlamak için gelişmiş teknoloji ürünü olan iklimlendirme sistemlerinden yararlanılıyor. Mersin klima satış trafiği kullanım yoğunluğuna bağlı olarak epey hareketli bir bölge. Klima satış yoğunluğu beraberinde klima bakım – onarım ihtiyacını da getiriyor. Servisimiz ürün satış sonrası destek sağlayarak montajdan rutin bakıma kadar ihtiyaç olan tüm işlemlerde Mersin genelinde hizmet veriyor. Servisimizden yıl boyunca ısıtma – soğutma sistemleri ile ilgili profesyonel destek alabilirsiniz.

klima satış mersin

Hangi Klimayı Almalıyız?

Isıtma ve soğutma sistemleri satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapılması öneriliyor. Mersin’de faaliyet gösteren firmamız, klima satış desteğiyle kullanıcılara en ideal marka ve model önerisinde bulunuyor. Temel önerimiz, kullanım alanına uygun kapasiteyi belirlemek oluyor. Evinizde, ofisinizde, kış bahçenizde, yazlık evinizde ve daha birçok farklı alanda kullanabileceğiniz iklimlendirme sistemleri, mekân hacmine göre seçildiğinde verimli performans sergiliyor.

Klima satış mağazalarını gezmeden önce mekân ölçülerinizi bilmenizde fayda var. Eğer bu konuda kararsızlık yaşıyorsanız, servisimizden ihtiyacınız olan ürün kapasitenizi öğrenmek için destek alabilirsiniz. Seçilen model, soğutma ve ısıtma değerleriyle mekân konforunu artırıyor. İşbu sebeple nerede, ne kadar süre, hangi mevsimlerde iklimlendirme sistemleri kullanacağınızı bilmelisiniz. Kısa süreli kullanımlarda ekonomik modeller önerebiliriz. Uzun vadeli kullanımlarda ise A sınıfı enerji tasarruflu modellere yönelmenizi tavsiye ederiz. Elbette seçiminizde fiyatlar da etkili olacaktır. Mersin klima fiyatları her yıl artış gösteriyor. Sadece yaz sezonunda soğutma sistemine ihtiyacınız varsa yaz gelmeden klima satış işlemlerini tamamlamanız uygun fiyat avantajı sunabilir.

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Isıtma ve soğutma sistemlerinin her biri marka – model fark etmeksizin özenle seçilmelidir. Bu yüzden satın alma işleminden önce birtakım unsurlara dikkat etmelisiniz. İşte dikkat edilmesi gerekenler;

 • Önce genel bir fiyat araştırması yapıp piyasayı öğrenmenizi ve akabinde bütçe belirlemenizi öneririz. Bu sayede bütçenize göre en yüksek performansta çalışan modeli bulabilirsiniz.
 • Hangi mevsimde kullanacaksınız? Yaz ve kış aylarında mı yoksa sadece yaz ya da kış mevsiminde mi? Bu soruları yanıtlamanız işinizi kolaylaştırır. İklimlendirme sistemlerinin bazıları soğutmada bazıları ise ısıtmada yüksek performansla çalışır. Doğru seçim için amaca yönelik hareket etmeniz alacağınız performansı artırır.
 • Mümkünse A+++ enerji sınıfı modeller tercih etmelisiniz. Yüksek performans, yüksek tasarruf sunan bu modeller, faturanızın daha düşük gelmesini sağlar.
 • Kaset tipi, salon tipi, tavan tipi, duvar tipi gibi çeşitli ürün modellerinden hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlemek için kullanım alanını ve kullanım amacını saptamalısınız. Kullanma süreniz dahi model seçiminde etkilidir.
 • Satış temsilcilerinden sıklıkla duyacağınız temel soru, “nerede kullanacaksınız, kullandığınız alanın büyüklüğü nedir?” bu sorunun yanıtını bilerek mağazalara uğramalısınız. Çünkü küçük bir alana yüksek kapasiteli bir sistem çok fazla ve gereksiz bir masrafken, büyük alana ise düşük kapasiteli bir sistem yetersiz ve yanlış bir seçim olabilir. En önemli detayın bu olduğunu unutmamalı, bilinçli hareket etmelisiniz.

Hangi Klima Daha Az Enerji Harcar?

A sınıfı modeller diğer tüm sınıflardan daha az enerji harcayarak yüksek performans sergiler. A+++ sınıfı modelleri tercih etmeniz, yoğun kullanıma rağmen bütçe dostu bir faturayla karşılaşmanıza yardımcı olur. Enerji tasarrufu yüksek modeller aynı zamanda çevre dostu modeller olduğundan en çok tercih edilen sistemler arasında yer alır.

mersin klima satışı

Kaliteli Klimanın Özellikleri Nelerdir?

Her ürün tüketicinin ihtiyaçlarına yanıt verme kapasitesiyle kalitelidir ya da değildir. İklimlendirme sistemleri mağazalarını gezerken onlarca farklı model ile karşılaşacaksınız. Her bir markanın, modelin özellikleri, performansı, kapasitesi değişkendir. İhtiyacınıza çözüm olacak kaliteli bir marka – model için temel özellikleri hedef almak yeterlidir. İşte kaliteyi artıran temel özellikler;

 • Dikkat dağıtıcı, rahatsız edici gürültüye sahip olmaz, sessiz çalışır.
 • Kumanda paneli son derece basit bir kullanıma ve tasarıma sahip olur.
 • Isıtma ya da soğutma performansı yüksektir.
 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Ortam havasını temizleyen, nem oranını koruyan geliştirilmiş bir teknolojiye sahip olur.
 • Filtre sistemleriyle toz partikülü oluşmasını önler.

Klima Satış Fiyatları

Isıtma – soğutma sistemlerinin fiyatları her yıl güncelleniyor. Piyasada onlarca farklı marka ve modelin yer alması klima fiyatları çeşitliliğine sebep oluyor. Firma olarak bu konuda en uygun fiyat avantajı arayanlara marka ve model önerisinde bulunuyor, satış sonrasında ise her türlü servis desteğini veriyoruz.

Fiyatlarla ilgili genel bir bilgi almak ya da mersin klima servisi hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız ısıtma soğutma sistemleriyle ilgili çok geniş kapsamlı hizmetler vermektedir, web sitemizden bize ulaşabilir, bizi firmamızda ziyaret edebilirsiniz.

Klima Satışı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

En sessiz klima kaç db?

En sessiz çalışan modeller 20 ila 30 db; orta sesli modeller 30 ila 40 db; yüksek sesli modeller ise 40 ve üzeri desibelde çalışır.

12000 klima kaç metrekare soğutur?

12’lik şeklinde de tabir edilen 12000 model bir ürün ile 19 – 25 metrekare genişlikte bir alanı soğutabilir, ısıtabilirsiniz.

Ses seviyesi dba nedir?

Dba, uluslararası standartlara uygun ses seviyesini temsil eder. İnsanların duyacağı ses seviyesi baz alınmıştır. İnsan kulağının duyma yetisine göre ölçülerek belirlenen dba, teknolojik ürün özellikle de ısıtma soğutma sistemi satın alırken dikkat edilmesi gereken bir ses seviyesidir.

Btu nasıl hesaplanır?

Isı birimi olan BTU hesaplamasında şu formül kullanılır: Soğutma ihtiyacı (BTU/h) = Bölge Katsayısı x Soğutulacak alan (m2) Bölge katsayıları ise şöyledir; Akdeniz: 445 Doğu Anadolu: 308 Ege: 423 Güney Doğu Anadolu: 462 İç Anadolu: 346 Karadeniz: 385 Marmara: 395

Klimalar zararlı mıdır?

Hayır. Isıtma ve soğutma sistemleri uygun model alındıysa, özel bir sağlık problemi söz konusu değilse zararsızdır. Çevre dostu özelliklerle enerji tasarruflu tasarlanan sistemler, gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Filtre sistemleri, enerji tasarrufu, ekonomik çalışma programları ile faydalıdır.