Yaz aylarında yoğun kullanımıyla dikkat çeken klimalar, her yıl düzenli olarak temizlenmelidir. Aksi halde çalışma süresi boyunca toz, kir biriktirir, bakteri oluşumuna sebep olarak sağlığınızı tehdit eder. Mersin klima servisi olarak yılda iki kez temizlik ve bakım onarım yapılmasını öneriyoruz.

Mersin klima bakımı alanında profesyonel hizmet veren servisimiz, ekonomik fiyatlarla yaptıracağınız temizliğin cihaz ömrünü artıracağını vurguluyor. Bakımı ihmal etmeniz uzun vadede tamir masrafıyla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Kullandığınız ısıtma ve soğutma sistemleri, bünyesindeki filtrelere rağmen toz ve kir biriktiriyor, bakımsız kaldığında bu kir birikimini ortama yayıyor. Bu anlamda ciddi bir tehdit oluşturduğunu, temiz hava akışı için mersin klima temizliği hizmetinden yararlanılması gerektiğini bilmelisiniz.

mersin klima temizleme

Birçok kişi evde klima temizleme yöntemi olarak yüzeysel silme, elektrikli süpürge ile çekme ya da hava tutmayı tercih ediyor. Ancak bu bakımın ne derece detaylı olduğunu tartışmaya açık. Sağlıklı, detaylı bir temizlik ile kullandığınız cihazın performansını artırabilir, daha kaliteli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Klima Temizleme Nasıl Yapılır?

Klima temizliği hem iç hem dış ünite temizlenmelidir. Klima temizliği nasıl yapıldığını inceleyelim;

Dış Ünite Temizliği

Dış ünitenin en dış bölümü olan panel, nemli, yumuşak bir bezle derinlemesine temizlenir. Akabinde iç kısma geçilir, genellikle fırçayla fan ve fan motoru temizlenir. Klima kartı ve kart kutusu aynı özenle detaylıca temizlenir. Dış ünitede yer alan motor yatakları özenle yağlanır. Temizliğin kalan bölümünde klima temizleme ilacı ve basınçlı su kullanılır. Elektrik bölümü sadece fırçayla temizlenir. Temizlik esnasında kompresör ayakları başta olmak üzere genel bir kontrol yapılır ve olası durumlarda parça onarımı ya da değişimi ekstra ödemeyle gerçekleştirilir. En son ünitenin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

İç Ünite Temizliği

İç ünite temizliğinde önce panel nemli, yumuşak bezle temizlenir. Dış kısımdaki klimanızın kapağını panel vidaları sökülerek çıkarılır. Akabinde klima filtre temizleme aşamasına geçilir. Filtreler çıkarıldıktan sonra önce kimyasal klima temizleme spreyi sıkılır ve 10 dakika bekletildikten sonra suda yıkanır. Evaporatöre ise klima temizleme sıvısı sıkılarak yaklaşık 10 dakika beklenir ve yine bol su sıkılarak kimyasaldan arındırılır. Ünitenin kalan kısmı özellikle perdeleri yumuşak ve nemli bezle silinir. İşlem bittikten sonra ünite paneli yerine yerleştirilir ve vidaları takılır. Panel takıldıktan sonra, yukarıya doğru tekrar açılarak filtrelerin yerleştirileceği bölgeler nemli bezle temizlenir. Son olarak ise kuruyan filtreler yerleştirilir. İşlem bittikten sonra klima çalıştırılarak kontrol edilir.

klima temizleme mersin

Klima Temizleme Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Isıtma soğutma sistemlerinin temizliğinde dikkat edilmesi gereken unsurlar şöyledir;

  • Klimanızı mümkünse bir servise temizletin. En verimli temizliğe ancak bu şekilde ulaşabilirsiniz.
  • Dış ünite temizliğinde asla hortum tutarak yıkama yapmamalısınız. Bu yöntem ürününüzün kartına, motoruna zarar verebilir.
  • Dış ünite temizliğinde mutlaka elektrik bağlantısı kesilmelidir.
  • İç ve dış ünite temizliğinde bulaşık deterjanı ve benzeri ürünler kullanılmamalıdır. Klima temizleme seti tercih edebilirsiniz.
  • Filtreleri kesinlikle kuruduktan sonra yerleştirmeli, cihazınızı filtresiz çalıştırmamalısınız.
  • Klimada hiçbir yeri ıslak bırakmamalı, kurutmalısınız. Temizlerken de nemli bez tercih etmelisiniz.
  • Temizlik bittikten sonra klimanızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.

Mersin klima temizleme hizmeti veren servisimiz, hizmet sonrasında gaz ölçümü, parça kontrolü gerçekleştiriyor. Bu nedenle bakım işlemlerini bir profesyonele bırakmanızı öneririz. Servisimizden bu alanda hizmet talep edebilirsiniz. Detaylı temizlik ve kontrol ile cihazınızın ömrünü uzatabilir, tehlikeleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Mersin Klima Tamiri Çalışma Bölgelerimiz

Mersin’in her ilçesine ve mahallesine bakım – montaj – tamir hizmeti veriyoruz. Başlıca çalışma bölgelerimiz ise şöyledir;

Mezitli Klima Tamir – Bakım – Montaj

Gelişmiş özellikleri ve her geçen gün artış gösteren nüfusuyla Mezitli’de klima tamir, bakım ve montaj hizmeti veren servisimiz, tüm klima marka ve modellerine bakıyor. Klimanızla ilgili her türlü problemde, endişede servisimizle iletişime geçebilirsiniz. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan bize ulaşabilir, bilgi alabilir ya da randevu oluşturabilirsiniz.

Yenişehir Klima Tamir – Bakım – Monta

Pozcu, Kushimoto gibi popüler yerleşim birimlerine sahip olan Yenişehir ilçesi, şehrin merkez ilçelerinden biri olarak klima tamir – bakım – montaj hizmetlerinde yoğun bir talebe sahip. Servisimiz gelen tüm talepleri değerlendiriyor, kısa sürede çözüm üretiyor. Klimanızla ilgili yaşadığınız sorunlarda ya da sadece bakım ihtiyacınızda 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan bize ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz.

Akdeniz Klima Tamir – Bakım – Montaj

Mersin’in çarşısı olarak nitelendirilen ve oldukça hareketli bir tempoya sahip olan Akdeniz ilçesi, teknik servisimizin faaliyet noktalarından biri. Akdeniz ilçesinin her mahallesine teknik hizmet vermektedir. Klimanızla ilgili sorun yaşadığınızda, bakım yaptırmak istediğinizde servisimize 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz.

mersin klima temizliği

Hangi Marka Klima Temizleme İşlemi Yapıyoruz?

Mersin klima tamiri, montajı ve bakımı kapsamında hizmet verdiğimiz markalar şöyledir;

Arçelik Klima Temizliği

arçelik klima temizlemeTürkiye’nin en bilinen markalarından Arçelik, gelişmiş teknoloji altyapısıyla üstün performansta çalışan klima modelleri üretiyor. Ev, ofis, AVM, restoran ve benzeri alanlarda tercih edilen Arçelik klimaları, düzenli temizlik yapılmadığında performans kaybı yaşıyor. Arçelik klimalarınızın temizliğinde servisimizden hizmet alabilirsiniz. 0532 692 76 90 iletişim hattımızdan randevu oluşturabilirsiniz.

Bosch Klima Temizliği

bosch klima temizlemeAlman kalitesi sunan Bosch, iklimlendirme sistemlerinde başarısı kabul görmüş bir marka. Tüm modellerinde yüksek performans sunmayı amaçlayan Bosch, ürünleriyle ilgili periyodik bakım ve temizlik öneriyor. Servisimiz, Bosch klima temizliğinde etkili bir hizmet veriyor. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan bizimle iletişime geçerek bakım için randevu oluşturabilirsiniz.

Daikin Klima Temizliği

daikin klima temizlemeDaikin, en iyi klimalar sınıfında öne çıkan gelişmiş bir marka. Ancak bu gelişmiş markanın, üstün performanslı klimalarının ilk günkü kalitesini göstermesi için mutlaka periyodik temizlik yapılmalıdır. Servisimiz Daikin klima temizliğinde Mersin halkına eşsiz bir hizmet veriyor. 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan bakım randevusu alabilirsiniz.

Baymak Klima Temizliği

baymak klima temizlemeKlima konforunu başarıyla karşılayan Baymak, geliştirilmiş yenilikçi modelleriyle etkili bir ısıtma – soğutma hizmeti veriyor. Baymak klimalarının bu başarısını sürdürmeye devam etmesinde bakım ve temizliğin etkisi büyük. Hem marka hem servisimiz yılda iki kez temizlik öneriyor. Baymak marka cihazınızın temizliği için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu oluşturabilir, temiz bir hava akışına sahip olabilirsiniz.

Vestel klima temizliği

vestel klima temizlemeVestel klimalarının etkili performansı gelişmiş teknolojisini ve yenilikçiliğini gösteriyor. Tüm alanlarda kullanılabilen Vestel klima modelleri, yıllık temizlik ve bakım sonrasında performansını ilk günkü kalitesiyle sürdürebiliyor. Servisimiz, Vestel model cihazınızın temizliğinde etkili bir hizmet veriyor. Yararlanmak için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu oluşturabilirsiniz.

İklimsa Klima Temizliği

iklimsa klima temizlemeİklimsa, iklimlendirme sistemleri alanında etkili ürünler geliştiriyor, dünya devi markalarla aynı piyasada rekabet ediyor. İklimsa kullanıcıları, klimaların performansından memnun kaldığını belirtiyor. Bu performansın sürdürülebilir olmasında temizlik ve bakımın etkisi tartışılmaz. Servisimiz İklimsa klima temizliğinde profesyonel hizmet veriyor. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Samsung Klima Temizliği

samsung klima temizlemeGüney Kore’nin dünyaya açılan markası Samsung, klima üretiminde ne denli başarılı olduğunu zengin model yelpazesiyle gösteriyor. Samsung iklimlendirme sistemleri, yüksek bir performans sergiliyor. Birçok alanda yaygın kullanıma sahip olan Samsung, elbette yılda iki kez temizliğe ihtiyaç duyuyor. Kullanma talimatlarında bu gibi detayları görebilirsiniz. Mersin’de faaliyet gösteren teknik servisimiz, Samsung klima temizliği taleplerinizi çözüme kavuşturuyor. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan bizimle iletişime geçerek bakım randevusu oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm Klima Temizliği

demirdöküm klima temizlemeDemirdöküm klima kullanıcıları, kullandıkları ürünlerin performansından memnun. Marka, gelişmiş bir teknolojiyle üretim yapıyor, yenilikçi adımlar atıyor. Ancak kullandığınız model ne kadar gelişmiş de olsa düzenli bakım uygulanmazsa performans kaybı yaşamaya başlıyor. Bu noktada servisimizin temizlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 0532 692 76 90 hattımızdan bize ulaşarak bakım için randevu oluşturabilirsiniz.

LG Klima Temizliği

lg klima temizlemeLG klimalarının üstün teknolojisine sahip olanlar düzenli temizlikle yıl boyunca konforlu bir iç mekân deneyimi yaşıyor. Servisimiz bu konforun sürmesinde etkili rol oynuyor. Klimanızın ihtiyaç duyduğu temizliği ekibimizle birlikte kısa sürede hallediyoruz. 0532 692 76 90 no’lu servis hattımızdan bize ulaşarak sizler de temizlik hizmetimizden yararlanmak üzere randevu oluşturabilirsiniz.

ECA Klima Temizliği

eca klima temizlemePiyasada bilinen bir noktada yer alan ECA, iklimlendirme sistemlerinde gelişmiş modeller tasarlıyor. Isıtma ve soğutmada memnuniyet verici bir performansa sahip olan marka, periyodik bakımla bu performansın uzun süre devam edeceğini belirtiyor. ECA markası içim 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu alarak en uygun fiyatlarla temizlik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Klima temizleme ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Klima temizleme fiyatları

Mersin klima temizleme fiyatları ile ilgili spesifik bir fiyat vermek zor. Marka ve model çeşitliliği, ürünün durumu fiyatları etkiler. Öte yandan hizmet fiyatları her yıl güncellenir. Net bilgi almak ve randevu oluşturmak için 0532 692 76 90 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Klima temizleme yöntemleri

Evde temizlik yapacaksanız eğer filtrelerini söküp yıkayabilir, kuruduktan sonra takabilirsiniz. Dış üniteye ise hava makinesi tutabilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin yetersiz, bazı durumlarda zarar verici olduğunu ve en sağlıklı temizlik için kapsamlı bir bakım uygulanması gerektiğini bilmelisiniz. Her yıl en az bir kez bakım yaptırarak hava kalitesini artırabilir, performansı yükseltebilir, cihaz ömrünü uzatabilirsiniz.

Klima temizliği garanti kapsamına girer mi?

Hayır. Bu konuda hizmet almak için Erciyes Klima servisimizi tercih edebilirsiniz.

Klima temizliği ne kadar sürer?

Yaklaşık bir saat sürer. Ancak duruma göre bu süre daha az ya da uzun olabilir.

Neden önemli?

Kullandığınız ürünün pis ve toz içerisinde olması çalışma performansını kötü etkiler, içerideki havayı kirletir, bakteri oluşumuna sebep olur, cihazın ömrünü kısaltır. Bu sebeplerden ötürü önemli ve gereklidir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.