Klimanızın yerini değiştirmek istediğinizde ya da taşındıktan sonra klimanızı yeniden taktırmak istediğinizde klima montaj servisi desteğine ihtiyaç duyarsınız. Klima montajı iki parçanın ideal konuma yerleştirilmesi gibi gözükse de aslında komplike bir iş olup doğru kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde klimanızla ilgili teknik sorunlar yaşayabilir, verimsiz performansa maruz kalabilirsiniz. Mersin klima montajı hizmetlerinde şehir genelinde çalışan firmamız Erciyes Klima, tüm markaların klimalarını montajlıyor. Firmamız, Mersin klima servisi alanında titiz bir çalışma sergileyerek kısa sürede klimayla ilgili tüm sorunları çözüme kavuşturuyor. Çalışmalarımızın detayını ve ne denli kapsamlı olduğunu göstermek için uygun yere montaj nedir, montaj nasıl yapılır bahsedelim.

klima montajı nasıl yapılır

Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klima montajı ilk olarak klima alım esnasında başlar. Burada nereye takılacak ise ona uygun bir seçim yapılmalıdır ki daha iyi bir montaj yapılabilsin. Montajı yapılmadan önce klima iç ünite montajı ve klima dış ünite montajı için doğru noktalar belirlenir. Klimanın hangi odaya, hangi noktaya yerleştirileceği, dış üniteyle arasındaki bağlantının en verimli şekilde gerçekleştirilmesi önem taşır. Yer belirlendikten sonra klima montaj ekipmanları ile işe başlanır.

Klima servisi personeli önce iç üniteyi yerine asmak üzere duvarda simetrik duracak şekilde ölçü alır ve üniteyi taşıyacak olan askıları duvara sabitler. Dış ünitenin iç ünite ile bağlantısını sağlayan bakır boru için matkapla duvara delik açılır.

İkinci aşama ise dış ünite ayaklarının ölçü alınarak dış cepheye sabitlenmesidir. Klima dış ünite montajı nasıl yapılır bilmek gerekiyor aksi halde dış ünitenin verimli çalışması engellenebilir, ünite fiziksel bir tehlike haline gelebilir. Duvara yerleştirilen taşıma ayaklarına klimanın dış ünitesi yerleştirilerek sabitlenir. İç ve dış ünite arasında bağlantı sağlayacak olan bakır borunun ölçüsü bu aşamada alınır ve boru ideal ölçüde kesilir. Kabloların klima içindeki geçişi ve bağlantısı tamamlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra klima tesisatı ve klima ünitesinde kaçak olup olmadığı kontrol edilir.

İç ve dış ünite arasında drenaj borusu bantla sabitlenerek üniteler arasındaki yerine yerleştirilir. Boruların ve kabloların izolasyonu, kontrolü tamamlandıktan sonra klimanın iç ünitesi yerine oturtularak sabitlenir. Ünite montajında ve bağlantı kablolarında, elektrikte, borularda bir sorun olup olmadığından emin olmak isteyen personeller, klimayı çalıştırarak test eder. Herhangi bir sorun yoksa montaj sona erer.

klima montajı yaparken nelere dikkat etmeliyiz

Klima Montajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Montaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz? İşte hassas noktalar;

  • Klimayı takacağınız yer en ideal nokta olmalıdır. Kolay montaj bölgesi değil verimli performans bölgesine odaklanmalısınız.
  • Klima montaj yüksekliği önemlidir, buna dikkat edilmesi gerekir. Çok aşağıya takılan klimalardan yeterli performans alamayabilirsiniz.
  • Montaj da mutlaka kaçak olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Klimanın dış ünitesi yağmur, kar temasından uzak olmalıdır.
  • Güvenlik sebebiyle montaj işleminin farklı elektronik cihazlarla yan yana olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Montajı yapılmış bir klima arıza, tamir sebebiyle sökülmüşse tekrar montajı yapılırken bağlantı aparatları, taşıma askıları kontrol edilmelidir. Klima tamiri esnasında gözden kaçan noktalar olabilir, bu nedenle montajı ekstra dikkatli yapılmalıdır.

Mersin Klima Montajı Çalışma Bölgelerimiz

Erciyes Klima Mersin ve çevresinde hizmet vermektedir. Mersin’de klima montajı, tamiri, temizliği ve bakımı ile ilgili klima servisine ihtiyaç duyan müşterilerimize bölge fark etmeksizin ilgileniyoruz. Başlıca faaliyet bölgelerimiz şöyledir;

Mezitli Klima Montaj

Mezitli ilçesi kalabalık nüfusa sahip bir yerleşim birimi. Yaz sezonunda artış gösteren nüfus, klima montaj hizmetlerini de artırıyor. Mezitli klima montaj hizmetlerimizde uygun fiyat, hızlı servis kapsamında faaliyet gösteriyoruz.

Yenişehir Klima Montaj

Yenişehir ilçesinde Pozcu, Kushimoto dâhil olmak üzere tüm bölgelerde montaj işlemi yapıyoruz. En ucuz klima montajı hizmetlerini veren firmamız, zaman kaybı yaşamanıza izin vermiyor, klimanızı güvenle doğru noktaya yerleştiriyor.

Akdeniz Klima Montaj

İlçe sınırlarını çalışma alanına dâhil eden firmamız, klima montaj ekibiyle birlikte tüm taleplere karşılık veriyor. Mersin klima tamiri, montajı, temizliği ya da bakımı için firmamız klima montaj seti ve ekibiyle birlikte hazır bekliyor. Sıcak bir bölge oluşundan kaynaklı klima bakımı mersin klima servislerin açısından büyük önem taşıyor.

Hangi Marka Klimaların Montajını Yapıyoruz?

Aşağıdaki markalar için Klima montajı mersin ve çevresinde profesyonelen ekiplerimizce sürdürülüyor.

Arçelik Klima Montaj

arçelik klima montaj

Beyaz eşya alanında şık ve işlevsel ürünler sunan Arçelik; inverter, splint, multi splint klima üretiminde geniş bir fiyat aralığına sahip. Arçelik klima modelleri, A++ enerji tasarrufu özelliğiyle sıklıkla tercih ediliyor. Evinizde ya da iş yerinizde sizler de Arçelik klimalarından kullanıyorsanız eğer montaj için 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattından randevu alabilir, Arçelik klima montajı servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bosch Klima Montaj

bosch klima montajı

Alman kalitesini gözler önüne seren Bosch, Türkiye’de etkili bir kullanım kitlesine sahip. Bosch klima modelleri, gerek özellikleri gerekse fiyatlarıyla kullanıcıların geneline hitap etmeyi başarıyor. Fonksiyonel yönüyle öne çıkan Bosch klimalarını tercih ettiyseniz, servisimizin Bosch klima montajı hizmetlerinden yararlanmak için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan hızlıca teklif al.

Daikin Klima Montaj

daikin klima montajı

Japon markası Daikin, Türkiye’de 2011 yılından bu yana klima satışı gerçekleştiriyor. Gelişmiş bir teknoloji kullanan Daikin klimaları, ısıtma ve soğutmada yüksek performans sergiliyor, fonksiyonel özellikleriyle kullanıcı memnuniyeti sağlıyor. Siz de markanın gelişmiş klimalarından kullanıyorsanız Daikin klima montajı hizmetlerimiz için 0532 692 76 90 iletişim numaramızdan randevu oluşturabilirsiniz.

Baymak Klima Montaj

baymak klima montajı

Tasarruflu, doğa dostu, fonksiyonel klima üreticisi Baymak, ev ve salon tipi modelleriyle hemen her alanda klima hizmeti veriyor. İklimlendirme sistemlerinde kullanıcı odaklı ürünlere odaklanan marka, çok yönlü klima kullanımı sunuyor. Servisimiz Baymak klima montajı hizmetiyle Baymak kullanıcılarına hızlı ve uygun çözümler sunuyor. 0532 692 76 90 no’lu numaramızdan bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilirsiniz.

Vestel Klima Montaj

vestel klima montajıVestel, Türkiye’nin dünyaya açılan beyaz eşya markası özelliği taşıyor. Vestel marka klimaları, iklimlendirme alanında gelişmiş bir teknoloji altyapısına sahip. Vestel kullanıcıları, dört mevsim klimalarını tam performansta kullanabiliyor. Vestel klima montajı hizmetlerimizden yararlanarak sizler de klimanızdan yüksek performans alabilirsiniz. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan montaj ve bakımına dair randevu oluşturabilirsiniz.

İklimsa Klima Montaj

iklimsa klima montajıTürkiye’nin tüm bölgelerinde satış yapan İklimsa, dünya markaları arasında gösterilen gelişmiş bir marka. A+++ enerji verimliliği ve teknolojik altyapısı ile eşsiz tasarıma sahip İklimsa klima modelleri, beklentileri karşılayan bir kullanım sunuyor. 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu oluşturarak İklimsa klima montajı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Samsung Klima Montaj

samsung klima montajıGüney Kore markası Samsung, teknoloji alanındaki müthiş adımlarıyla yaşam kalitesini yükselten ürünler tasarlıyor. Samsung klima modelleri enerji tasarrufu, çalışma programları, çevre dostu yönüyle beğeni toplayan özelliklere sahip. Samsung klima montajı ya da diğer servis ihtiyaçları için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alabilir, hızlı ve hesaplı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Demirdöküm Klima Montaj

demirdöküm klima montajıİstanbul merkezli Türk markası Demirdöküm, iklimlendirme sektörünün tanıdık isimlerinden. Demirdöküm klima modelleri tasarruflu, çevre dostu, şık, işlevsel klima özelliklerini taşıyor. Demirdöküm klima kullanıcıları, markanın fonksiyonelliğinden yıl boyunca yararlanıyor. Servisimiz Demirdöküm klima montajı için hızlı çözümler sunuyor. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alarak montaj, bakım onarım, temizlik gibi tüm servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

LG Klima Montaj

lg klima montajıGüney Kore menşeili LG, konforlu alanlar sunmak amacıyla gelişmiş klima modelleri üretiyor. Tüm dünyada varlık gösteren LG, son teknolojiden yararlanarak üstün performans sunan klimalarla iklimlendirme sektörünü zenginleştiriyor. LG klima montajı hizmeti almak için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan hemen randevu alabilirsiniz.

ECA Klima Montaj

eca klima montajıTürk markası ECA, ısıtma ve soğutma sistemleri alanında klima üretimi yapıyor. Gün geçtikçe kullanım alanını genişleten marka, klima üretiminde gelişmiş teknolojiden yararlanıyor. ECA klima modelleri, her mevsim fonksiyonel bir performans sunuyor. Servisimiz ECA klima montajı hizmetiyle bu performanstan yararlanmanızı sağlıyor. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alarak montaj, tamir, bakım gibi servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Klima Montajı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Montaja dair merak edilen soruları sizler için yanıtladık.

Klima montajı ücretli mi?

Evet. Müşterilerimizin satın aldığı ürünlerin montaj ve bakımı gibi birçok hizmetimiz cüzi miktarlar karşılığında sizlere sunuluyor. Fakat klima satışı tarafımızdan yapılan müşterilerimiz için anlaşma kapsamında ücretsiz takılmaktadır.

Klima montajı kaç lira?

Klima montajı fiyatları için spesifik bir rakam vermek zor. Zira birçok klima modeli bulunuyor. Bazı klimaların ise montajı epey kapsamlı olabiliyor. Bu konuda net bilgi için lütfen bizi arayın.

Klima montajını kendim yapabilir miyim?

Montaj işin içinde elektrik olduğu için teknik bilgi gerektiriyor. Montajın nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgi bulmak mümkün ancak montajdan hiç anlamayan birinin kendi başına montaj yapması risklidir. Bu nedenle profesyonel bir ekip montaj yaparsa daha iyi sonuç alınır.

Klima montajı nasıl yapılır?

Montaj için yer belirleme, taşıma askılarını yerleştirme, iç ve dış üniteyi sabitleme, kablo – boru – elektrik detaylarını halletme ve son olarak ise klimanın çalışıp çalışmadığını kontrol etme aşamalarından oluşan bir montaj sürecine sahip.

Klima montajı kaç saat sürer?

Montaj kapsamlı bir süreçtir. Ancak ekibimiz bu konuda uzun yıllardır tecrübeli olduğundan kısa sürede titiz bir şekilde klimanızı yerleştiriyor. Ortalama bir saat içerisinde klimanız yerleştirilmiş olur ve çalışma esnasında çıkan rahatsızlıktan dolayı anlayışınıza teşekkür eder, iyi kullanımlar dileriz. Erciyes Klima'nın sorunsuz ve iyi hizmetini siz de deneyimlemelisiniz.

Klima montaj yeri nasıl seçilir?

Klima montaj yeri seçimi çok önemli ve titiz bir aşamadır. Montajın ilk aşaması yer belirlemedir. Birçok servis, bu konuda kullanıcıları yanlış yönlendirebiliyor. Bazense ev ve iş yeri sahipleri daha dekoratif olması sebebiyle yanlış yer seçiminde bulunabiliyor. Bu tür durumların yaşanmaması için evin ya da iş yerinin en ideal, en verimli alanı seçilir. Yer seçiminde kapı ve pencerenin konumuna dikkat edilir, klimanın tüm alana eşit şekilde ısı – soğuk yaymasına odaklanılır. Bu konuda firmamızın engin tecrübelerine güvenebilirsiniz.