Isınma ve serinleme ihtiyacını karşılayan klimalar, dört mevsim boyunca kullanılıyor. Klimalar enerji tasarruflu, gelişmiş teknoloji altyapısıyla çevreye dost şekilde üretiliyor. İlk alındığından itibaren sistemli çalışan klimalar, bir noktada arızalanabiliyor. Bu arıza bazen klimanın daha düşük performansta çalışmasına sebep olurken bazen hiçbir şekilde çalışmıyor. Klima arızaları ne yazık ki çok farklı sebeplerle ortaya çıkabiliyor. Klimanızın fanı bozulabileceği gibi motoru da patlayabilir. Bu tür durumların yaşanmaması için mersin klima teknik servisi olarak düzenli klima bakımı öneriyoruz.

klima tamir servisi mersin

Klima bakım onarım çalışmaları sayesinde büyük arızaların önüne geçiliyor, klimanın ömrü uzatılabiliyor. Klimalar bazen yanlış konumlandırılması nedeniyle bile arızalanabiliyor. Bu noktada klima bakımı kadar klima montaj yerinin de arızalarda önemli olduğunu bilmek gerekiyor. Mersin klima tamiri hizmetleri veren servisimiz Erciyes Klima, tüm klima markalarına yönelik bakım – onarım – tamir desteği sunarak yıl boyunca klima kullanmaya devam etmenizi sağlıyor. Firma Klima tamiriyle ilgili biraz detaylara inelim ve klimalarınızın tamirini nasıl yapıyoruz, nelere dikkat ediyoruz inceleyelim.

Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Klima tamirinde öncelikli adım klimanın çalışıp çalışmadığını kumanda aracılığıyla tekrar kontrol etmektir. Teknik ekibimiz, önce klima kumandasını kontrol eder. Kumandanın tuş takımında sorun varsa yeni kumanda temin edilir. Klimalardaki yaygın arızalardan bir diğeri olan klima kartında sıkıntı varsa ise kart yerinden çıkartılarak ya klima kart tamiri yapılır ya da yeni bir kart takılarak sorun çözülür.

Klima arıza nedeni iç ya da dış ünite içindeki parçalarsa bu parçaların onarımı, değişimi gerçekleştirilir. Parça değişiminde mevcut yedek parçalar yoksa hızla temin edilir ve klimanın yeniden çalışması sağlanır. Klimanın kablolarında ya da klima tesisat sistemiyle ilgili sorun varsa kablolara izolasyon duruma göre değişim yapılır. Tesisattaki sorunun büyüklüğüne göre ise yine çözüm üretilir. Klimadaki arızanın tipine göre tamir süresi kısalır. Örneğin, basit bir arıza olan klima gazı, hemen doldurularak hızla çözüme kavuşturulur.

Yetkili servisler olarak klimayı önce detaylı inceler sonra müdahale ederiz. Klima tamirinde esas olan şey parçaları tanımak ve işlevlerini bilmektir. Personellerimiz, klima parçalarını, aksamlarını hassasiyetle kontrol ederek doğru müdahalede bulunur.

Klima Tamirinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Klimanızı tamir ettirirken nelere dikkat etmelisiniz? İşte birkaç basit öneri;

  • Klimanızı tamir ettireceğiniz servisin, kullandığınız klima markasını tanıması ve tecrübeli olması önemlidir.
  • Klima tamirinde önce genel bir kontrol yapılır akabinde ise sorun belirlenerek harekete geçilir. Servisinizin klimanızı kontrol ettiğine dikkat etmelisiniz.
  • Klimanızla ilgili parça değişimi söz konusuysa yeni takılacak parçanın aynı kalitede hatta klimanızın modeline özel olmasına dikkat edebilirsiniz.

Erciyes Klima siz değerli müşterilerine hizmet vermekten memnuniyet duyar. Klimanızın markası ya da modeli ne olursa olsun, güler yüzlü uzman ekibimiz bakım ve onarım esnasında her şeye dikkat edeceğinden, klimanızı ilk günkü performansına ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz. Salon, konsol, kanal, tavan yada duvar tipi klimamın tamiri yapılır mı diye hiç düşünmeyin. Tüm klima tipleri için hizmet sunmaktayız.

mersin klima tamir servisi

Mersin Klima Tamiri Çalışma Bölgelerimiz

Mersin’de faaliyet gösteren servisimizin çalışma alanları tüm şehri kapsıyor. Erciyes Klima olarak şehir genelinde hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. Başlıca aşağıdaki ilçelerde tamir servisi hizmet vermekteyiz. Klima tamir mersin ve bölgesinde yüksek önem taşımasından dolayı hızlı ve kusursuz gerçekleştirilmelidir.

Mezitli Klima Tamir

Emekli, öğrenci, memur ve tatilci kesimin yaşadığı kalabalık nüfusa sahip olan Mezitli, çok soğuk bir iklime sahip olmadığından kış boyunca klima ile ısınmayı tercih edenler oldukça fazla. Yaz sezonunda ise aşırı sıcaklar sebebiyle uzunca bir süre klima kullanılıyor. Klimanın bu denli yoğun kullanıldığı bir ilçede klima arızaları sıklıkla yaşanıyor. Firmamız Erciyes Klima, Mezitli’nin her köşesine klima tamir hizmetleri veriyor. Klimanızla ilgili tamir, bakım, onarım ve montaj çözümleri için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan bizimle iletişime geçebilir, randevu oluşturabilirsiniz. Uygun fiyat aralıklarında klima satışımız da mevcuttur.

Yenişehir Klima Tamir

Yenişehir ilçesi Pozcu ve Kushimoto bölgelerinden ötürü kalabalıklaşan bir nüfusa sahip. Klima servisimiz, Yenişehir halkına klima montaj, bakım, onarım ve tamir hizmetleri veriyor. Isıtma ve soğutmada klimanın yoğun kullanıldığı Mersin’de, Yenişehir ilçesi tek telefonla hizmetlerimizden yararlanabiliyor. Klimanızla ilgili her türlü problem için servisimizi arayabilir, uygun fiyatlarla klima tamir yaptırabilirsiniz. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu oluşturabilirsiniz.

Akdeniz Klima Tamir

Mersin’in kalabalık yerleşim merkezlerinden olan Akdeniz, yaz sezonunda daha da kalabalıklaşıyor. Klima teknik servisimiz, Akdeniz ilçesinin her köşesine hizmet ulaştırıyor. Klima bakım, onarım, montaj ve tamir hizmetlerinde servisimizi arayan ilçe halkı, kısa sürede randevu alarak klima arızasını uygun fiyatlarla çözüme kavuşturuyor. Tüm klima marka ve modellerine hizmet veren servisimizden yararlanmak için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu oluşturabilirsiniz. Aynı gün servis elemanlarımız kapınızda.

Hangi Marka Klimaların Tamirini Yapıyoruz?

Mersin’de klima tamiri yaptığımız klima markaları şöyledir;

Arçelik Klima Tamir

arçelik klima tamir servisiBeyaz eşya sektörünün önemli markalarından Arçelik, gelişmiş klima modelleriyle ev, ofis, yazlık, kafe, restoran gibi birçok alanda aktif kullanım sunuyor. Arçelik klimaları gelişmiş özellikleri ve şık tasarımıyla uzun ömürlü bir kullanım sunsa da çeşitli arızalarla performans kaybı yaşayabiliyor. Mersin klima servisi olarak bu arızalara yerinde müdahale ediyoruz. Arçelik klima tamiri hizmetimizden yararlanmak için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu oluşturarak uygun fiyatlarımızdan ve tecrübeli ekibimizden yararlanabilirsiniz.

Bosch Klima Tamir

bosch klima tamir servisiTürkiye’deki Alman markalarından biri olan Bosch, ısıtma ve soğutma sistemleriyle kalitesi kabul edilmiş bir marka özelliği taşıyor. Kullanıcılar, Bosch klimalarını keyifle kullanıyor. Siz de Bosch klima modeli tercih ettiyseniz ve klimanızın performans düşüşü yaşadığını ya da randımanlı çalışmadığını düşünüyorsanız klimanız arızalanmış olabilir. Bosch klima tamiri ve bakımıyla ilgili teknik servisimizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu ve bilgi alabilirsiniz.

Daikin Klima Tamir

daikin klima tamir servisiJaponya menşeili Daikin, Türkiye’deki faaliyet alanını genişletiyor, kalitesiyle ve üstün teknolojisiyle fark ediliyor. Daikin klimalarından kullananlar, yaz – kış üst düzey performans aldıklarını belirtiyor. Daikin, her yönüyle tam bir kaliteyi yansıtsa da gün sonunda her klima markası gibi arıza verebiliyor. Daikin klima arızaları, klima servisimizin tecrübeli personelleri tarafından kısa sürede çözüme kavuşturuluyor. 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu alarak Daikin klima servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Baymak Klima Tamir

baymak klima tamir servisiKullanıcıların konforlu klima sistemlerinden yararlanmasını önemseyen, çevre dostu klimalar üreten Baymak, tüm klima modellerinde gelişmiş bir teknoloji altyapısı kullanıyor. Klima bakımı, montajı ve tamiriyle ilgili zengin bir hizmet veren servisimiz, Baymak klimalarında ortaya çıkan tüm arızalara çözüm üretiyor. Klima servisi olarak Baymak kullanıcılarına uygun fiyat, hızlı çözüm kapsamında hizmet veriyoruz. Servisimizi 0532 692 76 90 iletişim hattımızdan arayarak randevu alabilir, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Vestel Klima Tamir

vestel klima tamir servisiTürkiye’nin güçlü teknoloji markalarından Vestel, klima alanında beklentileri karşılayan yenilikçi modeller üretiyor. Vestel klimaları tercih ettiyseniz servisimiz klima montajı, bakımı ve tamiriyle ilgili sizlere gelişmiş hizmetler vermeye hazır. Vestel yenilikçi teknolojisine karşın yoğun kullanımdan ya da farklı sebeplerden ötürü arızalanabiliyor. Erciyes Klima olarak tüm Vestel klimalarına bakım yapıyor, arızalarını çözüme kavuşturuyoruz. Firmamızın servis hizmetleri için 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alabilirsiniz.

İklimsa Klima Tamir

iklimsa klima tamir servisiTürkiye’nin önemli markalarından İklimsa, teknolojik gelişmelerin ışığında tasarladığı yüksek kapasiteli klima modelleriyle kullanım alanını genişletiyor. İklimsa’nın gelişmiş üretim gücüne rağmen kullandığınız klima arıza verebilir. Servisimiz bu tip durumlar için İklimsa klima tamir hizmetleri veriyor. 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu oluşturarak klimanızı tamir etmemizi sağlayabilirsiniz.

Samsung Klima Tamir

samsung klima tamir servisiGüney Kore menşeili Samsung, beyaz eşya alanındaki ürünleriyle sevilen ve müşteri memnuniyetini sağlayan bir marka. Samsung, yüksek teknolojiyle donattığı klima modellerinde pratik kullanım ve konfor sunuyor. Samsung klimalarından tercih ettiyseniz ve klimanız arızalandıysa 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alarak Samsung klima tamiri hizmetlerimizden ekonomik seçeneklerle yararlanabilirsiniz.

Demirdöküm Klima Tamir

demirdöküm klima tamir servisiTürkiye’deki Demirdöküm klima kullanıcıları günbegün artıyor. Ev, iş yeri, yazlık, çiftlik gibi birçok alanda kullanılan Demirdöküm klimaları, çeşitli sebeplerden ötürü arızalanabiliyor. Demirdöküm klima tamiri hizmeti veren servisimiz, bu konuda size uygun ve hızlı çözümler sunuyor. 0532 692 76 90 iletişim hattımızdan randevu alarak klima arızalarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

LG Klima Tamir

lg klima tamir servisiTüm dünyada bilinirliği olan LG, Türkiye’de hatırı sayılır bir kitleye sahip. LG klimaları, beklentileri karşılayan ısıtma ve soğutma performansıyla yüksek konfor alanları yaratıyor. Ancak her klima markası gibi LG klimaları da arızalanabiliyor. Erciyes Klima olarak LG klima tamiri hizmeti veriyoruz. 0532 692 76 90 no’lu hattımızdan randevu alarak klimanızı ekonomik fiyatlara yaptırabilirsiniz.

ECA Klima Tamir

eca klima tamir servisiTürk markası ECA, klima konusunda gelişmiş modeller üretiyor. ECA klimalarını kullananlar, yıl boyunca ısıtma ve soğutmadan yüksek kapasitede yararlanıyor. Firmamız, ECA klima kullanıcılarına bakım, onarım, montaj ve tamir hizmeti veriyor. ECA klima tamiri için 0532 692 76 90 no’lu iletişim hattımızdan randevu alarak uygun fiyat klima servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Klima Tamiri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Mersin klima tamir servisi olarak merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Bizim tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ederim ve klimalarınızı sağlıkla kullanmanızı dilerimz

Klima tamiri ücretli mi?

Evet. Klimanızın sorununa göre klima tamir ücreti farklılık gösterir. Randevu esnasında durum ile ilgili kısa bir bilgi vermenizi tavsiye ederim.

Klima tamiri nasıl yapılır?

Klima tamirinin nasıl yapıldığını tarif etmek zor. Çünkü birçok sebepten ötürü klimanızın tamire ihtiyacı olabilir. Spesifik bir sorun olmadığı için klima tamirini detaylandırmak zor.

Klima tamiri kaç saat sürer?

Klima tamirinin süresi çeşitlilik gösterir. Basit arızalarda bir saat ya da birkaç saatlik tamir süresi söz konusuyken daha büyük arızalarda birkaç günlük süreden bahsetmek mümkün.

Klima kendim tamir edebilir miyim?

Klima tamiri tecrübeniz varsa, kullandığınız klimanın teknolojik altyapısına ve donanımına hâkimseniz, gerekli ekipmana sahipseniz evet, klimanızı kendiniz tamir edebilirsiniz. Ancak bizim önerimiz, klima servislerinden profesyonel hizmet almanız yönünde. Yanlış bir uygulama sonucunda klimanıza onarılmaz zararlar verebilir, klima masrafınızı artırabilirsiniz.